Plakat 2016 definitivní

Inspirace Le Corbusierem La Tourette 10 let

Výstava kreseb a fotografií ze studijních cest do kláštera La Tourette 2006 – 2015

4.5. – 20.5. 2016

Součástí ateliérové výuky ZAN Brožová, Hůrka, Šrámek a jejím vyvrcholením v letním semestru jsou pravidelné workshopy v dominikánském klášteře La Tourette ve Francii, který je pokládán za jedno z nejvýznamnějších děl Le Corbusiera.

V letech 2006–2015 se uskutečnilo celkem 10 workshopů, kterých se průběžně zúčastnilo téměř 300 studentů FA ČVUT.

Těžištěm cesty je každoročně čtyřdenní pobyt v klášteře La Tourette. Studenti analyzují stavbu prostřednictvím kresby, večer probíhají kritiky a diskuse. Přímá zkušenost s geniální architekturou, osobní zážitek z bydlení v „moduloru“ a soustředěná práce přinášejí nový mimoškolní pohled a jsou hlubokým inspiračním zdrojem.

Výstavu pořádá ateliér ZAN doc. Michaely Brožové (Ústav navrhování III) ve spolupráci s akad. mal. Gabrielou Novákovou (Ústav výtvarné tvorby)